Skogstad vyrába oblečenie počas niekoľkých generácií, no samotná výroba pre firmu nikdy nebola dôležitá. Na prvom mieste je vytvoriť také oblečenie pre ľudí, ktoré im umožňuje chodiť do prírody aj v nepriaznivom počasí.

Dodávateľ: Skogstad

Zameranie: Výrobca pánskeho, dámskeho a detského oblečenia

Založené: 1937

Krajina pôvodu: Nórsko

Výroba: Čina – vlastná fabrika

Firma Skogstad sídli v oblasti fjordu Nordfjord v dedinke Innvik pri meste Stryn. Ideálne miesto pre poznanie prírodných zákonitostí a ich aplikácie do tvorby outdoorového oblečenia. Priamo tu produkuje Skogstad funkčné oblečenie – nepremokavé, membránové a perové modely viac ako 70 rokov. Firma je najväčším špecialistom na detské funkčné oblečenie, ale v ponuke nájdete aj odevy pre juniorov a dospelých. Všetky produkty boli od začiatku vyrábané šikovnými, vášnivými remeselníkmi.

Skogstad má srdce, zameranie sa len na výrobu je chladné a veľmi komerčné. Zameranie sa na skúsenosti, prírodu, ľudí a rodiny je hrejivé. Skogstad zamestnáva ľudí, ktorí milujú prírodu rovnako ako vy, preto stále zlepšujú svoje technológie a snažia sa vyrobiť pre Vás to najlepšie a najpohodlnejšie outdoorové oblečenie. Skogstad to nazýva ich DNA.

Nordic Swan Ecolabel

U nás, v spoločnosti Skogstad sa zameriavame na prírodu a svet okolo nás. Náš pôvod je v horách, fjordoch a ľadovcoch v Nórsku a preto veríme, že so životným prostredím a ekosystémom by sme mali zaobchádzať s rovnakým rešpektom a pozornosťou ako s ľuďmi, ktorí ich objavujú. A tak sme hrdí na to, že môžeme prezentovať náš sortiment microfleece produktov s označením Nordic Swan Ecolabel. Ide o oficiálnu enviromentálnu známku vo všetkých severských krajinách. Značka kvality, ktorá dokazuje, že všetky dopady na životné prostredie boli zohľadnené pri výrobe a životnom cykle výrobkov. A sme prvá značka, ktorá priniesla na trh polyester s označením ekologický!

Re: Down

Skogstad neustále hľadá nové opatrenia, ktoré by sa dali prijať, aby sa stal šetrnejším k životnému prostrediu. Počas minulého roka sme úzko spolupracovali s organizáciou Re: Down, ktorá je schválená podľa Global Recycled Standard, aby boli naše produkty z páperia udržateľnejšie. Od jesene 2019 budú všetky naše páperové produkty naplnené páperím od Re: Down.

Organická bavlna

My v Skogstade robíme, čo môžeme, aby sme sa k životnému prostrediu a ekosystému správali s rovnakou starostlivosťou a rešpektom ako k ľuďom, ktorí tu žijú. Naším posledným krokom v tomto procese je zaradenie organickej bavlny do našich kolekcií.
Rýchle fakty o organickej bavlne
- Vyhnite sa nebezpečným pesticídom a toxickým chemikáliám
- Spotreba energie sa znižuje produkcia Bio bavlny na polovicu
- Pri výrobe tohto materiálu sa znižuje spotreba vody
- Výsledkom ekologického poľnohospodárstva, na výrobu tejto bavlny je odolný a mäkký produkt
- Organická bavlna je šetrná k pokožke, a preto je vhodná aj pre alergikov a citlivú pokožku
- Celkovo lepšie pre životné prostredie – produkt, z ktorého budete mať dobré svedomie.
Dobré pre vás – dobré pre životné prostredie
skogstad-svan-eco-label
re-down-skogstad
skogstad-bio-bavlna

Pridaj komentár

Vaša e-mail adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

Komentovať