Nórska značka Aclima sa orientuje na výrobu z merino vlny už od roku 1939. Rodinná firma, ktorú vedie už niekoľká generácia Johansenovcov je skutočne špičkou v tom, čo robí. Produkty Aclima využívajú okrem širokej verejnosti aj nórski polárnici, armáda a záchranné zložky.

Dodávateľ: Aclima

Zameranie: Výrobca vlneného termoprádla

Založené: 2002

Krajina pôvodu: Nórsko

Výroba: Estonsko

Aclima je špecialistom vo vytváraní nových vlnených materiálov, ktoré robia oblečenie funkčnejším, praktickejším  a všestrannejším. Milovníci merino vlny ocenia, že tento materiál sa už nepoužíva iba na výrobu termo prádla, ale taktiež ako stredná a vonkajšia vrstva oblečenia.

Naša výroba v Európe

Sme hrdí na to, že celá naša výroba sa realizuje v Európe, kde sa kvalita považuje za spoľahlivejšiu. V našej estónskej pobočke a prevádzke sa naši zamestnanci zaviazali zabezpečiť najvyššiu kvalitu všetkých Aclima výrobkov. S dlhou históriou a príslušnými skúsenosťami v textilnej výrobe považujeme naše navzájom sa dopĺňajúce vedomosti a zameranie na kvalitu, našou najsilnejšou výhodou.
Spoločnosť zamestnáva niekoľko expertov na textil. Teoretické vedomosti spojené s dlhoročnými skúsenosťami dávajú dohromady unikátne know-how využívané pri vývoji a výrobe funkčného prádla.

Naše merino ovce

Aclima je spoločnosť, ktorá sa stará o zvieratá a ich pohodu. To je dôvod, prečo navštevujeme farmy a nadväzujeme dlhodobé vzťahy s dodávateľmi aby sme monitorovali celý proces od vlákniny až po hotový výrobok. Naše merino pochádza z vybraných fariem na Novom Zélande a s Tasmánii (Austrália). Farmy sú vždy starostlivo vyberané kvôli oblasti ktoré nie sú zasiahnutý muchou, ktorá môže ublížiť ovciam merino. Máme partnerov v oboch krajinách, naši kontrolóri navštevujú farmy aby sa uistili, že kvalita vlny je na najvyššej úrovni a že sa so zvieratami zaobchádza dobre a strihanie sa vykonáva v humánnym spôsobom.

Sieťované termoprádlo - Keď vzduch izoluje

Vedeli ste, že vzduch izoluje? Sú to práve vzduchové vankúšiky, ktoré vznikajú medzi merino sieťovinou a zabezpečujú termo vlastnosti bez pocitu prehriatia a pocitu prepoteného oblečenia. To je Aclima WoolNet®. Unikátne termo prádlo je určené pre aktívnych ľudí, ktorí robia vysoko aktívne športy aj v zime. Toto termo prádlo si obľúbili skialpinisti, bežkári, bežci, ale aj turisti. Termo prádlo je po prepotení doslova za pár minút suché, a preto nemusíte na svoje výlety nosiť náhradné kusy oblečenia.

Náhrada za syntetické fleecové mikiny

V sedemdesiatych rokoch minulého storočia bol fleece, vyrobený z ropných syntetických látok, predstavený svetu ako úžasná inovácia. Tento materiál sa bohužiaľ stal známy tým, že vylučoval mikroplasty a ohrozoval morský život. Zmiešaním poznatkov našich predkov s modernými metódami, Aclima vytvorila nový fleecový výrobok. Aclima FleeceWool sú vyrobené z textílie zo 100% merino vlny, sú pletené, strihané a opracované spôsobom, vďaka ktorému je textília mäkká, nenápadná a mimoriadne pohodlná na nosenie. Je to perfektná teplá a technická medzivrstva pre každú situáciu.
merino-aclima
aclima-wool-net-skialp

Pridaj komentár

Vaša e-mail adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

Komentovať