Fínska outdoorová značka s viac ako 50-ročnými skúsenosťami. Reputácia spoločnosti Sasta je založená na jednoduchej myšlienke – naše produkty sú známe ako silné a zároveň vysoko technické. Naša odbornosť začína tam, kde končia značené cesty a chodníky – pre podmienky, v ktorých musíte 100% dôverovať svojmu vybaveniu.

Dodávateľ: Sasta

Zameranie: Výrobca outdoorového oblečenia

Založené: 1969

Krajina pôvodu: Nórsko

Výroba: Estónsko

Sasta má dve línie výroby oblečenia – poľovníctvo a outdoor. Po desaťročia bol vývoj a testovanie produktov spoločným procesom, v rámci ktorého Sasta  získavala spätnú väzbu priamo od miestnych poľovníkov. Takto vznikli špičkové odevy, ktoré fungujú aj v tých najdrsnejších poveternostných podmienkach.

História

Príbeh Sasta je tiež príbehom o vynaliezavosti a vytrvalosti. To, čo dnes nazývame inováciou, bola jednoducho potreba mladého muža z Nurmes vo Fínsku mať to najlepšie oblečenie na svoje poľovačky v divočine. Od mladého veku Urpo Saastamoinen putoval a lovil v rozsiahlych divokých oblastiach Severnej Karélie - posledných skutočne divokých oblastiach severnej Európy. Už od prvých rokov Urpo chápal dôležitosť dobrého vybavenia a oblečenia – keď sa vyberiete do divočiny, idete tam s pokorou a rešpektujúc silu matky prírody a drsný terén divočiny.
Prvý lovecký outfit od Sasta bol vyrobený z vlny SARKA. Keď sa Urpo prvýkrát objavil na poľovačke vo svojom novom oblečení, odev, ktorý poskytoval jedinečnú funkčnosť, bol v tom čase niečím neslýchaným a pochopiteľne okamžite upútal pozornosť Urpoových kolegov poľovníkov, ktorí následne chceli podobný odev pre seba – prieskum trhu bol vykonaný práve vtedy a tam, hovorí Urpo teraz o desaťročia neskôr.

Vtedy a dnes

Pomerne rýchlo sa tento Sarka- vlnený outfit dostal k ďalšiemu funkčnému oblečeniu určenému do náročných podmienok, ktorým čelili miestni outdooristi. Mnohé z tých klasických outfitov navrhnutých pred desiatkami rokov stále nájdeme v našich kolekciách v pôvodnom stave alebo mierne upraveným vďaka vývoju materiálov a výroby.

Testované severskou prírodou

Na základe smerníc, ktoré stanovil Urpo, Sasta stále úzko spolupracuje s miestnymi poľovníkmi, ako aj s ďalšími outdoorovými profesionálmi a testuje produkty v reálnych podmienkach skutočnými používateľmi. Vylepšenia a nové nápady sa rýchlo posúvajú vpred do štádia prototypu a skutočného testovania. Tieto procesy v kombinácii so skúsenosťami z desaťročí lovu a pobytu vonku v drsnej divočine Severnej Karélie sú tiež základom nášho výskumu a vývoja a dávajú nám istotu poskytovať skvelé produkty pre najnáročnejších poľovníkov a outdoorových používateľov.

Materiály

Všetky produkty Sasta sa vyrábajú v EÚ, pričom menšina sa vyrába vo vybraných továrňach v Číne a Indii. Na výrobu sa používajú rôzne materiály a technológie:
- Sasta Q.33 s parafínovým voskom na povrchu látky na spevnenie a odolnosti voči nečistotám
- Vlna a recyklovaná vlna
- Ventile® ECO Organic - organicky pestovaná bavlna
- Gore-Tex®
73497486_2358601991116530_710327218371906199_n
158910250_269263891275557_6291854067609838098_n

Pridaj komentár

Vaša e-mail adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

Komentovať